Adent - logo
Webdesign a internetový marketing
www prezentace e-život pro vaši firmu

Naplánovat webové stránky

WWW stránky jako projekt

Ale ano, samozřejmě. Dobré stránky (a ty rozsáhlejší zvláště) nemohou být výsledkem sériové výroby. A jako u každého projektu je třeba správně stanovit jeho cíle, zdroje, ...

Víte, co od svých stránek chcete?

Z našich zkušeností s tvorbou www stránek již od roku 1996 víme, že stránky musí svému majiteli dobře sloužit. Víme, že existují zákazníci, kteří chtějí "nějaké stránky" - prostě třeba jen proto, aby si internet sami nejdříve osahali, nebo aby jen drželi krok s módou. Umíme jim vyjít vstříc. Víme ale také, že po určité době (v průměru za 3 roky po odeslání svého prvního e-mailu) získáte zkušenosti s internetem a s nimi přijdou i vyšší nároky na stránky - nároky na to, aby se investované prostředky zúročily.

Co a kdy je třeba udělat

U prezentace, která čítá stránky v řádu jednotek, asi nebude problém s jejím poskládáním, navigací a vnitřní logikou. Jiná situace nastává, když se prezentace rozroste do desítek jednotlivých stránek. Vedle obecných principů řízení projektů je vhodné již při přípravě stránek zvážit např.:

  • obsah prezentace a logiku jeho uspořádání,
  • vhodný systém navigace,
  • priority účelu stránek a způsob jejich zdůraznění,
  • návaznosti na firemní workflow.

A co když se to neudělá? 

Proč to všechno? Kvůli penězům! Jak jsme si řekli, budete chtít zúročit prostředky investované do www stránek. Toho dosáhnete nejspíše tak, že buď Vám stránky přinesou obchodní případy, nebo Vám ušetří jiné náklady. V obou případech ale potřebujete, aby se návštěvník na Vašich stránkách dobře vyznal, aby brzy našel to, co potřebuje - neboli aby Vaše stránky byly i jemu prospěšné. Na to ale stránky musí být vhodně koncipované - jinak se Váš návštěvník už nevrátí a Vy tak přijdete o své prostředky.

NEZAPOMEŇTE PROTO SVÉ STRÁNKY DOBŘE NAPROJEKTOVAT!

 
ADENT CZ s. r. o.